Ne aš mušu, verba muša, už savaitės bus Velykos!

Kun.Juozas Deveikis darželio vaikams pasakoja apie Šv. Velykas.

Kun.Juozas Deveikis darželio vaikams pasakoja apie Šv. Velykas.

Kovo 29 dieną Melburno Baltijos lituanistinėje mokykloje Šv. Velykų laukimas prasidėjo nuo Verbų sekmadienio, likus savaitei iki Prisikėlimo šventės. Sekmadieninės mokyklos diena buvo kupina žaidimų, užsiėmimų, laikantis  lietuviškų tradicijų. Tiek vaikučiams tiek tėveliams įspūdžių užteko. Darželinukams ir vyresniems mokiniams pamokėlė prasidėjo nuo pasakojimo apie Velykų tradiciijas. Mokytoja pagyrė ir apdovanojo vaikus, kurie iki šiol nepraleido nė vienos pamokos.

DSC_0513

Linksma ir smagu marginti kartu.

Įpusėjus pamokėlei kun. J.Deveikis atėjo į klasę supažindinti bei papasakoti vaikams apie Velykų prasmę. Po pamokėlių prasidėjo įvairūs rankų darbai. Vaikai apžiūrinėjo ir domėjosi bei susipažino  su lietuviškais margučių raštais ir bandė juos atkartoti ant kiaušinių ir su mamų pagalba merkė juos į dažus. Kai kuriems lengviau gavosi spalvinti margučių piešinius ant popieriaus, tačiau vyresniųjų vaikų margučiai tikrai priminė lietuviškus margučius.

DSC_0518Antros pamokėlės metu į mokyklėlę sugūžėjo mažieji Koalos su tėveliais. Visi, tiek mazesni tiek vyresni vaikai, kartu žiūrėjo filmuką apie mistinę velykinio margučio pradžią.  Po to vėl kibo į rankdarbius. Verbų sekmadienio proga rišome spalvingas verbas, tik vietoje džiovintų augalų šakelių naudojome įvairiaspalves plunksnas. Verbų margumas gavosi pasakiškas.

DSC_0559DSC_0549DSC_0547Vėliau mažieji lipdė margučius. Kita užduotėlė buvo puošti velykinius krepšelius, kurie nuostabiai dekoruoti  savo staigmenų eilės laukė išrikiuoti mokyklos kieme.

O staigmenų tikrai būta!!! Lauke vaikus pasitiko gyva putpelė, kuri mielai leidosi glostoma….Vaikučiai vienas per kitą norėjo greičiau ją paliesti. Na, o ant stalo jau laukė išmarginti vaikų velykiniai kiaušiniai.  Velykų bobutė darželinukams atnešė dovanėles – sageles su pačių vaikų piešinėliais, ženkliukus su mokyklos pavadinimu ir herbu bei saldžių skanėstų.  Kieme vaikučiai rideno margučius, mažieji koalos parodė savo koordinaciją atsargiai nešant kiaušinius ant šaukšto (ir mamytės prisijungė), vėliau po visą parapijos kiemą vyko margučių ieškojimas. Emocijos ir juokas skambėjo šį nuostabų Verbų Sekmadienio rytą.  Gera nuotaika, pilnomis rankomis dovanėlių, rankdarbių ir, žinoma, Margučių, visi darželinukai ir mokinukai su tėveliais išskubėjo į savo namus.

Mokyklos vardu linkime visiems gerų Šv. Velykų!

This entry was posted in Koalų ratelis, Pamokėlės, Spauda, Uncategorized and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s