Čiurlionis.

DSC_1484 DSC_1514 Šiandiena tapėme savo Lietuvą Čiurlionio akimis. Naudojome akvarelę, pasteles, vaškines kreideles ir akvarelinius pieštukus. Vaikų darbai iškeliaus į Lietuvą ir bus eksponuojami parodoje.

Vilniaus lietuvių namai kviečia užsienio lituanistinių mokyklų mokinius sudalyvauti tapybos, piešimo ir akvarelės darbų konkurse, skirtame Čiurlionio 140-osioms gimimo metinėms paminėti. Konkurso pavadinimas “Lietuva po Čiurlionio žvaigždynais.”

Visi mokyklos vaikai šiandiena susirinko pamokėlėje apie Čiurlionį. Kas jis? Ką jis veikė? Kokie jo darbai? Sužinojome, kad Čiurlionis gimė Varėnoje ir augo didelėje šeimoje (suskaičiavome visus jo brolius ir seseris). Jis tapė, grojo, rašė, piešė, kūrė. Vaikai susipažino su daugeliu jo paveikslų. Pakalbėjome apie kiekvieno paveikslo tūrinį, išsakėme savo nuomonę, aptarėme tai, kokius jausmus iššaukia jo paveikslai, kas patinka ir kas ne.

Čiurlioniška meno dvasia įkvėpti po to tapėme savo paveikslus. Išmokome dirbti su įvairiomis priemonėmis – dažais, pieštukais, kreidelėmis.  Ar nepanašūs mūsų darbai į paties Čiurlionio…?DSC_1537

 

This entry was posted in Pamokos, Pamokėlės and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s