Baltijos gintarėliai

CSC_0038.jpgMelburno Baltijos lituanistinės mokyklos vaikai pasipuošę autentiškais tautiniais rūbais. Įvairių regionų tautinius kostiumus mums siuvo Lietuvos liaudies kultūros centro Vilniuje meistrė p. Rūta Kučinskienė.  Rūbai pasiūti iš lino, ne vilnos, norint pritaikyti juos prie Australijos klimato. Lininiai sijonai, siuvinėti marškiniai, liemenės ir berniukų kelnės, spalvotos arba išsiuvinėtos prijuostės, o juostos vilnonių siūlų.

Nuotraukoje vaikai dėvi tautinius kostiumus iš šių regionų (iš kairės):  mergaičių kostiumai iš Aukštaitijos, Klaipėdos krašto,  Suvalkijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Aukštaitijos ir Klaipėdos krašto. Abu berniukai pasipuošę Dzūkijos regiono rūbais. Turime ir tautinių kostiumų iš Žemaitijos region0.

Esame dėkingi LR Švietimo ir mokslo ministerijai už paramą įsigijant šiuos kostiumus, kuriais visi mokyklos mokiniai bus pasipuošę šventiniuose renginiuose. Taip pat nuoširdžiai dėkojame p. Kučinskienei už kruopštų ir meistrišką darbą siuvant tiek rūbų per tokį trumpą laiką.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s