Susipažinkite su Živile…

Živilė prisistatymui.jpgSveiki!

Esu Živilė Miežytė. Studijuoju lietuvių filologiją Vilniaus Universitete, ketvirtame kurse. Domiuosi kalbos reiškiniu, o įdomiausios temos man – vaikų kalbos įgijimas, paveldėtoji kalba ir dvikalbystė. Besimokydama stengiuosi įgyti kuo įvairesnės patirties: penkis mėnesius studijavau Prahos Karolio Didžiojo Universitete (Čekija); mokiausi Utrechto Universiteto (Olandija) vasaros mokykloje apie kalbos sutrikimus; dalyvavau Grinvičo Universiteto (JK) dirbtuvėse apie dvikalbį mokymą.

Dvikalbystės reiškiniu domėjausi iš mokslinės perspektyvos, todėl darbas su dvikalbiais vaikais – įdomus ir laukiamas iššūkis. Tikiuosi, kad įgytos žinios, kūrybingumas ir entuziazmas padės rasti veiksmingų ir nenuobodžių kelių mokant gramatikos ir rašybos.

Laisvalaikiu piešiu, groju trimitu orkestre, esu dalyvavusi folkloro ansamblio veikloje, labai mėgstu tradicinius amatus – tradicinė kultūra mano akyse yra labai ryški, gyva ir esanti čia pat. Dalyvauju Vilniaus Universiteto žygeivių klubo veikloje, labai mėgstu aktyviai keliauti po Lietuvą, atrasti naujas vietas ir aplankyti įdomius žmones – taip išmokau pinti tradicines juostas, drožti šaukštus, verti šiaudinius sodus. Liaudies dainos man gražiausiai skamba vasaros vakarais prie laužo ar žygiuojant po Dzūkijos miškus, o ne iš kompaktinės plokštelės. Visu tuo norisi dalintis, stengtis sudominti ir vaikus, kad per kalbą, buvimą drauge susikurtume kiekvienas dalelę Lietuvos, gyvos ne tik iš vadovėlio.

This entry was posted in mokytojai, Naujienos, Parama, praktikantai, studentai, Uncategorized and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s