Melburno Baltijos mokykloje gyvuoja lietuviški papročiai.

Pirmąjį mokyklos ketvirtį vaikai praleido turiningai, mokindamiesi apie lietuviškus papročius. Kaziuko mugė praėjo puikiai, apie ją galite pasiskaityti čia: https://melburnobaltija.org/2017/03/05/derekis-ir-lauk-magaryciu/.

Vasario 26 d. vaikai mokėsi verbų rišimo tradicijų. Verbos – tai vienos svarbiausių Kaziuko mugės simbolių, gaminamos iš džiovintų gėlių ir žolių. Sužinojome ką reiškia Verbų sekmadienis. Pažiūrėjome filmuką apie verbų rišimo tradicijas įvairiuose Lietuvos regionuose. Šios verbos – įvairiausių formų, įvairiausių spalvų. Lietuvoje verbų rišimo meistrės augina augalus savo darželiuose ir pievose, surenka ir išsidžiovina, taip ruošiamasi jau nuo vasaros iki pat Kaziuko mugės. Pamatėme kaip visas Vilnius būna išpuoštas šiomis nuostabiomis verbomis.

verbu risimas

Pasisėmę žinių ir kūrybiško įkvėpimo, vaikai mokyklos kieme rišo savo verbas iš įvairiausių gėlių, lapų, kviečių ir rugių šakelių. Kiekvienas mokinys surišo bent po vieną įdomią verbą. Jas parsinešę namo, puošime Velykų stalus.

Kovo 19 d. gilinomės į Velykų papročius. Sužinojome kaip Velykoms ruošiamąsi Lietuvoje ir kuom lietuviškos Velykos skiriasi nuo australiškų. Pasirodo, kad daug kuom! Daugelis vaikų pirmą kartą matė nuostabiai įvairiaspalviais kiaušiniais išpuoštą Velykų medį, kuriame puikavosi virš tūkstančio kiaušinių. Daug kam kilo idėja tokį medelį pasidaryti ir namuose. Pernai mūsų mokykloje lankėsi Velykų bobutė, vardu Velykė. Šiemet ji pas mus taip anksti atkeliauti nespėjo, tačiau prisiminėme kas ji tokia, kur ji gyvena (miške) ir, kad geriems vaikučiams ant palangės Velykų rytą dažnai palieka staigmenėlių. Velykė puikiai margina margučius. Pažiūrėjome kaip Lietuvoje kiaušiniai yra dažomi svogūnų lukštais ir augalais, o filmuke apie tradicinius margučius pamatėme kaip margučiai yra marginami bičių vašku. Žingsnis po žingsnio margučių meistrė iš Lietuvos papasakojo kaip yra išgaunami įvairūs raštai. Nuo senovės margučiai yra marginami įvairiais simboliais. Kiekvienas turi savąją reikšmę. O ir margučių spalvos turi savo reikšmę, pvz., mėlyna simbolizuoja dangų, žalia – gamtą arba pavasarį, raudona – gyvybę. Sakoma, kad dovanotas raudonas margutis atneš gavėjui sėkmės. Išnagrinėjome raštus, padėjome vienas kitam sugalvoti kuo įdomesnį margutį, nupiešėme savo raštus ir visą savaitę planavome savo margučius.

Kovo 26 d. jau marginome kiaušinius bičių vašku. Kiekvienam sekėsi puikiai! Spėjome numarginti ne po vieną ir ne po du, o po visą krepšį! Šie margučiai be abejonės ras savo vietą ant kiekvienos šeimos Velykų stalo. Linkime visiems gražių margučių ir gerų Velykų.

vaikai su velyku krepseliais.jpg

Antrajį ketvirtį taip pat mūsų laukia įvairių įdomybių. Pradėsime savo pamokėlių ciklą „Kelionė po Lietuvą“, kviesime visus į Baltijos draugovės skautų sueigas ir steigsime savo mokyklos laikraštėlį.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s