Susipažinkite su Vitalija…

vitalija.jpg

Sveiki!

Esu Vitalija Radzevičiūtė, man 25-eri metai. Baigiau Ekonomikos bakalauro studijas Vilniaus universitete (VU), dabar ten mokausi Rinkodaros ir integruotos komunikacijos programos magistrantūroje.

Atvykstu į Australiją pagal dvišalę mainų sutartį pusmečio mainų studijoms Melburno universitete ir praktikai Melburno Baltijos lituanistinėje mokykloje.

Nuo mokyklos laikų (lankiau Šiaulių Juliaus Janonio gimanziją) vadovaujuosi nuostata, kad kiekvieno lietuvio pareiga mokėti savo gimtąją kalbą, žinoti šalies istoriją ir rodyti pilietiškumą. Todėl nuolat dalyvaudavau ir užimdavau prizines vietas lietuvių kalbos ir istorijos olimpiadose, meninio skaitymo, ekonominės pasakos konkursuose, skautų veikloje (turiu patyrusios skautės laipsnį). Išlaikydama aukštus akademinius pasiekimus visada rasdavau laiko užklasiniam tobulėjimui – baigta dailės mokykla, 9-erius metus lankytos profesionalios plaukimo treniruotės, jojimas, tautiniai ir pramoginiai šokiai, buvimas gimnazijos seimo kultūros komiteto pirmininke – dalis užsiėmimų, kurie padėjo man ugdyti žingeidžią ir visapusišką asmenybę.

Bakalauro studijų metu aktyviai įsitraukiau į studentų savivaldos, AIESEC ir ESN (Erasmus Students Network) organizacijų veiklas, pagal dvišalių mainų ir Erasmus programas po pusmetį gyvenau ir mokiausi P. Korėjoje, JAV, Ispanijoje. Mokantis JAV teko dirbti ir su vaikais – savanoriavau ir užsiėmimus planavau benamių šeimų su mažamečiais vaikais prieglaudoje.

Po bakalauro studijų baigimo buvau pakviesta dirbti Vilniaus universiteto informacijos ir ryšių su visuomene skyriuje, ten dirbau beveik dvejus metus. Turėdama labai įvairių atsakomybių gerai susipažinau su Lietuvos švietimo sistema, tobulėjau informacijos rengimo ir pateikimo, renginių organizavimo (vienas iš pavyzdžių – surengtas pirmasis Lietuvoje alumnų festivalis) srityse.

Aktyvus gyvenimo ritmas išmokė gerai planuoti laiką, rasti kontaktą su įvairaus amžiaus, tautybių, išsilavinimo žmonėmis. Manau, kad esu komunikabili, moku įdomiai pasakoti, bet kartu sugebu ir klausytis bei išgirsti kitus. Darbas su vaikais man įdomus todėl, kad jie yra labai imlūs ir nuoširdūs. Tikiu kad kartais iš jų galima išmokti net daugiau nei juos išmokyti.

Tad nors mokymas man gana nauja patirtis ir tam tikras iššūkis, aš jį priimu labai atsakingai ir su dideliu džiugiu nekantrumu. Neturėdama pedagoginio išsilavinimo visą birželio mėnesį dalyvavau intensyviuose VU organizuotuose kursuose užsienio lituanistinių mokyklų mokytojams, kad galėčiau papildyti žinių apie lietuvių kalbą ir kultūrą bagažą. Nekantrauju gautas įžvalgas pritaikyti praktikoje ir panaudoti savo kūrybiškumą stengiantis sudominti vaikus mūsų gražia lietuvių kalba.

Manau, kad mokytis turi būti smagu ir įdomu, tad stengsiuosi informaciją perteikti kuo patraukliau – netiesiogiai per žaidimą, dainą, šokį, judesį, piešimą ir kartu lavinti ne tik kalbėjimo,  rašymo, skaitymo, bet ir kūrybiškumo, savirefleksijos ir kitus gebėjimus, kad visi kartu augtume kaip individualios asmenybės ir tikrai Lietuvos patriotai.

This entry was posted in mokytojai, Naujienos, Pamokėlės, praktikantai, studentai, Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s